PROFIL AUTORA: Simona Kutišová

Meno autora: Simona Kutišová
Blog/stránka: https://simonakutisova.wordpress.com/
Facebook: https://www.facebook.com/Simona-Kuti%C5%A1ov%C3%A1-707567152637314/
E-mail: simonakutisova@gmail.com

O autorovi

Vyštudovala som psychológiu na Trnavskej univerzite v Trnave. Zaujímam sa o problematiku onkologických ochorení a možnosti psychosociálnej pomoci. Milujem jar, knihy a venujem sa dobrovoľníctvu. Jedným z mojich životných hesiel je: „Vždy by sme mali mať na pamäti, že dnešný deň príde len raz a už sa nikdy nevráti!” (A. Shopenhauer)

Prečo autor píše

Písať som začala na strednej škole. Inšpiroval ma svet Harryho Pottera a FanFiction, ktoré som v tom období čítala. Zrazu prišiel nápad a musela som ho zachytiť na papier. Zistila som, že písanie mi celkom ide a odvtedy som tvoriť neprestala.  Je to pre mňa forma psychohygieny a sebarealizácie.

Životný cieľ

Aspoň malou čiastkou prispieť k dobru vo svete.:)

Knihy

Anonis v tričku


Každé dievča potrebuje aspoň raz v živote stretnúť nejakého Adonisa, pre ktorého úsmev by spravilo čokoľvek a odpustilo mu aj tie najväčšie hriechy...

Že neexistuje život ako vo filme? A čo potom Táňa, ktorej osud do cesty pripletie vysnívaného princa – tmavovlasého fešáka s nežnými očami a s najsexi úsmevom, aký kedy videla? Navyše sa zdá, že ani ona mu nie je ľahostajná... Keď Adonis kamsi zmizne a Táňa si konečne zariadi život podľa seba, muž s najkrajším úsmevom na svete sa objaví znova, tentoraz ako sprievodca na školskej exkurzii do Paríža. Táňa však priťahuje trapasy a nič nevychádza podľa jej predstáv. Ako to nakoniec dopadne? Nájde si Táňa cestičku do srdca svojho Adonisa? A zistí, kto je tajomný Martin, ktorý jej napíše vždy, keď má zlý deň?

Kvapky požehnania (zbierka poviedok)


 - Svetlá v temnote ( príbeh o tom, že všetko v našom živote príde v tom správnom okamihu)

Šepot dúhy


Niekedy si život naplánujeme do poslednej minúty, no on sa nám iba smeje. Zaútočí na najzraniteľnejšie miesta nášho srdca, aby nám dal pocítiť, kto je tu pánom. A nám potom zostáva jediné: prežiť tie chvíle, čo nám núka, čo najlepšie. Aj s chybami, ktoré každý z nás robí. So svojimi najbližšími. Aby sme raz neľutovali, že sme zatvorili oči pred tými, ktorí našu pomoc naozaj potrebovali.
Študentka Kristína nadovšetko miluje svojho dedka. Do jeho susedstva sa nasťahuje nová rodina s dvoma synmi. Starší z bratov Michal je nepríjemný a prská na celý svet. Nikoho si nechce pustiť k sebe bližšie. Jediný, ku komu dokáže byť skutočne milý, je Kristínin chorý dedko. Tento vzťah však v Kristíne vzbudzuje žiarlivosť a vyvoláva v nej všelijaké otázky. Stále dumá nad tým, prečo pekný mladík nikomu nedovolí nahliadnuť do svojho vnútra. Peter je bratov pravý opak, aj keď ich spája niečo, čo by zo života veľmi radi vymazali. Tragédia. Peter je napriek hendikepu srdečný a veselý. Ale aj jeho niečo ťaží a dúfa, že práve Kristína môže jeho ponurý život presvetliť. Michal však neverí, že toto dievča je to pravé pre jeho brata, ktorého celý život chráni. Ako sa k tomuto všetkému stavia Kristína?
Príbeh o sile priateľstva a o láske k rodine...

Komentáre